© 2020 Radio Strzelec®

 

 

Marek Pawłowski, bohater emitowanego od pięciu lat na kanale Discovery Channel programu „Złomowisko PL”, nie żyje. Odszedł niespodziewanie w sylwestrowy wieczór. Fani pogrążyli się w żałobie.

 

 

Marek Pawłowski od kilkunastu lat, wraz z przyjacielem, Siwym Edkiem, prowadził skup złomu w Pruszkowie pod Warszawą. Uczestnictwo w programie „Złomowisko PL” przyniosło mu ogromną popularność. Tragiczna informacja o jego śmierci obiegła media społecznościowe.

 

Marek Pawłowski nazywany był „człowiekiem o dobrym sercu i donośnym krzyku”. Donośnemu głosowi zawdzięczał pseudonim „Krzykacz”. Ksywka spodobała mu się tak bardzo, że taką nazwę nadał także prowadzonej przez siebie działalności.

Był mistrzem w tym, czym się zajmował. Nieustannie trafiał na skarby ukryte w niepozornych miejscach. Na złomowiskach i śmietnikach znalazł między innymi niemieckie pianino Förster z 1812 roku, niemieckie obligacje, komputery, a także sprawny sprzęt RTV i AGD.

 

Nauka nie była jego najmocniejszą stroną. Początkowo był członkiem Ochotniczego Hufca Pracy, gdzie zdobywał uprawnienia dekarza. Kiedy miał 16 lat, zaczął pracować jako piekarz. Zrezygnował z zawodu z powodów finansowych.

Prywatnie był mężem Joanny Pawłowskiej, a także ojcem dwóch synów. Żaden z potomków nie planował przejęcia rodzinnego biznesu. Przyczyna śmierci Marka Pawłowskiego nie jest znana. Przyjaciele pożegnali go we wzruszających słowach.

- W Nowy Rok zaczynamy od tragicznej wiadomości... Marek Pawłowski nie żyje. Mareczku, zawsze będziemy o Tobie pamiętać - napisał Kamil Pusz.

- 31 grudnia 2020 roku o godzinie 20:00 zmarł nasz kolega Marek Pawłowski, który był znany również z programu „Złomowisko PL”. Będzie nam brakowało w warsztacie jego krzyków. Niestety już nie wpadnie po jakiś złomek - poinformował profil „Power By Świstak”.

 

- Dotarła do nas smutna wiadomość. Wczoraj o godzinie 20:39 zmarł Marek Pawłowski znany jako „Krzykacz”, złomiarz z programu Złomowisko. Znany zbieracz złomu z Pruszkowa, który podbił serca widzów - dodał profil „Wychowani na stadionie”.

Bliskim, przyjaciołom, fanom oraz współpracownikom uczestnika programu „Złomowisko PL” składamy najszczersze kondolencje. Śmierć nadeszła zdecydowanie zbyt szybko. Niech spoczywa w spokoju.

 

źródło:https://pikio.pl/marek-pawlowski-010121-pp-nie-zyje

 
 
 
 
 

Nie żyje Marek "Krzykacz" Pawłowski!

01 stycznia 2021