© 2020 Radio Strzelec®

 

 

Strzelecki kryminalny uratował życie 22-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Przytrzymał mężczyznę zwisającego z dachu aż do momentu rozłożenia przez strażaków skokochronu. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta życiu młodego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

W środę, o godzina 21:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymuje zgłoszenie, że młody mężczyzna chodzi po dachu budynku PKS w Strzelcach Opolskich. Bardzo niepokojące było również to, że miał on krzyczeć że chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast skierowano patrole Policji, zastępy straży pożarnej oraz zespół pogotowania ratunkowego. Na miejscu funkcjonariusze szybko zauważyli osobę, siedzącą na krawędzi zadaszenia budynku. Młody mężczyzna płacząc krzyczał, że nie chce już dłużej żyć. Obecni na miejscu policjanci utrzymywali stały kontakt słowny z mężczyzną, oczekując na przyjazd zespołu negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

 

Nagle mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami, osunął się z dachu. W ostatniej chwili przytrzymał się rękami krawędzi zadaszenia. Strzelecki kryminalny natychmiast wbiegł na dach i w asyście jednego ze świadków przytrzymał mężczyznę za ręce. W tym czasie straż pożarna rozłożyła skokochron, na który bezpiecznie go opuszczono. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń. Został przewieziony do strzeleckiego szpitala.

Gdyby nie dynamiczne działanie strzeleckiego kryminalnego próba odebrania życia przez 22-latka mogła okazać się skuteczna. Pamiętajmy - w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach. Pomocy możesz też szukać na stronie http://samobojstwo.pl/

 

źródło:https://strzelce-opolskie.policja.gov.pl/ost/kpp-strzelce-opolskie/aktualnosci/31872,Policjant-uratowal-mezczyzne-ktory-chcial-targnac-sie-na-swoje-zycie.html

POLICJANT URATOWAŁ MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY CHCIAŁ TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE

04 lutego 2021