© 2020 Radio Strzelec®

 

 

Ryszard Jendrzejek pochodzi z Sieroniowic, ale większość swojego życia spędził w Strzelcach Opolskich. Urodził się dokładnie 11 grudnia 1921 r.

 

 

Pomimo sędziwego wieku, pan Ryszard jest pogodnym człowiekiem. Jest samodzielny, chodzi o własnych siłach i ma bardzo dobry wzrok - czyta gazety bez okularów.

Od czasu do czasu odwiedza także swojego sąsiada, 98-letniego pana Leopolda.

Ryszard Jendrzejek jest z zawodu rzeźnikiem. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w zakładzie drobiarskim, a także trzech Gminnych Spółdzielniach (GS) - w Leśnicy, Rozmierce i Strzelcach Opolskich.

Pytany o receptę na długowieczność, odpowiada, że został zahartowany w latach młodości.

- W czasie II wojny światowej trafiłem do niewoli w Rosji - wspomina. - Cierpieliśmy tam z głodu. Racja żywnościowa to była kromka chleba i zupa z kukurydzy. Było bardzo ciężko. Później, nigdy przez całe życie nie doświadczyłem takiego głodu jak tam.

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa Ryszard Jendrzejek nie mógł normalnie świętować urodzin. Impreza była tylko w najbliższym, rodzinnym gronie. Życzenia solenizantowi złożył także proboszcz.

Ryszard Jendrzejek jest obecnie najstarszym mieszkańcem gminy Strzelce Opolskie. Najstarszą kobietą jest natomiast Anna Niemiec, która pochodzi z Szymiszowa, a która mieszka obecnie w DPS-ie w Strzelcach Opolskich. Pani Anna ma 101 lat.

 

źródło:https://nto.pl/ryszard-jendrzejek-najstarszy-mieszkaniec-strzelec-opolskich-skonczyl-99-lat/ar/c1-15351845?fbclid=IwAR1vZa8_iuiwlmna0wAWXfLU478Un_8rrPkNsPs7LOvh8hT5YKRRfP0dt20

Ryszard Jendrzejek, najstarszy mieszkaniec Strzelec Opolskich skończył 99 lat

18 grudnia 2020