© 2020 Radio Strzelec®

 

 

Facebook to zdecydowanie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie, z którego każdego miesiąca korzysta ponad 2,7 miliarda użytkowników. Jak nietrudno się domyślić, platforma nie stoi w miejscu i cały czas się rozwija. Dziś dowiedzieliśmy się, że już wkrótce ze stron na Facebooku zniknie przycisk „Lubię to” i licznik polubień. To dość szokująca wiadomość, bo przecież sławny Like od zawsze był znakiem rozpoznawczym platformy Marka Zuckerberga.

 

Przycisk „Lubię to” już niedługo zniknie ze stron na Facebooku, tak samo jak licznik polubień. W zamian pojawi się możliwość obserwowania konkretnych fanpage’ów, a co najciekawsze, one również będą mogły obserwować wybrane przez siebie konta. Jakby tego było mało, strony na Facebooku zostaną przeprojektowane, pojawi się nowy newsfeed oraz sekcja pytań i odpowiedzi (Q&A). Warto też wspomnieć, że osoby nimi zarządzające będą mogły decydować, które sekcje wyświetlać poszczególnym użytkownikom.

 

Facebook poinformował też, że usprawni wykrywanie mowy nienawiści i kont podszywających się pod inne osoby, a także treści związanych z przemocą, seksem oraz spamem. Portal już testuje opisywane zmiany na niewielkim odsetku stron. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną one wdrożone dla wszystkich, ale najprawdopodobniej dopiero za kilka miesięcy.

 

źródło:https://android.com.pl/news/377692-facebook-znika-przycisk-lubie-to-licznik-polubien-strony-fanpage/?fbclid=IwAR3h4YSA1jwuK8Qp6oTDOKDdF3JVbWhNklpRb3hpDf0FLmpnkfprGZNmqUA

ze stron na Facebooku zniknie przycisk „Lubię to” i licznik polubień

09 stycznia 2021

POWRÓT